התזמורת בפסטיבל המוסיקה בבולגריה

Home » סדרות » התזמורת בפסטיבל המוסיקה בבולגריה
התזמורת בפסטיבל המוסיקה בבולגריה 2021-06-15T10:40:42+00:00

התזמורת בפסטיבל המוסיקה בבולגריה

בחודש יוני 2018 טסה התזמורת הסימפונית אשדוד לעיר וארנה שבבולגריה, לפסטיבל מוסיקה שנמשך על פני שבועיים וחצי.

במסגרת הפסטיבל, התקיים פרויקט מאסטר קלאס בינלאומי עם זמרי אופרה שהגיעו מכל קצוות העולם- אמריקה , אוסטרליה ואירופה.
בפסטיבל התזמורת השתתפה בשני מופעים מרכזיים: Street Scene שנכתב ע"י המלחין היהודי הגרמני Kurt weill ואופרה La Rondine by Puccini. להשתתפותה של התזמורת הסימפונית אשדוד כתזמורת ישראלית בפסטיבל הקיץ בוארנה הייתה חשיבות גדולה וגם משמעות סמלית:
מנכ"ל התזמורת , אדריכל חזי בליישטיין:
Kurt weill היה מלחין יהודי גרמני שחי בתקופת גרמניה הנאצית והיה בין חשובי המלחינים למוזיקת הקברטים בברלין. הצלחתו של kurt weill הייתה לצנינים בעיני השלטונות הנאציים בגלל היותו מלחין יהודי חשוב. חברים במפלגה הנאצית ארגנו מהומות בשעת ביצועי יצירותיו ולכן בשנת 1933, עם עליית הנאצים לשלטון, הוא החליט לברוח לפריז ומשם לארה"ב. Kurt weill היה מקורב גם לחוגים הרוויזיוניסטים הישראלים ולמשלחת האצ"ל בארצות הברית.
את היצירה בStreet Scene (על פי מחזה מאת אלמר רייס( כתב בשנת 1946, וייל כתב בתקופה של תחילת המופעים בברודווי בארה"ב שסימלה עבורו את החופש, החלומות, והדמוקרטיה של האומה האמריקאית. בשנת 1947 כתב וויל תזמור להמנון הלאומי – התקווה.

התזמורת הסימפונית זכתה גם לסיקור תקשורתי בטלוויזיה הממלכתית של בולגריה ושודרה עליה כתבה מיוחדת:

לצפייה בכתבה לחצו

בסיומו של פרויקט חשוב זה התקיים בעיריית וארנה ערב הגאלה שבו השתתפו – ראש עירית ורנה , שגריר ארה"ב בבולגריה, קונסול ישראל בבולגריה, התזמורת הסימפונית אשדוד ונציגיה וזמרי הפרויקט.